Veiksmes stāsti

Starptautiskā Ķīnas uzņēmējdarbības foruma (Global China Business Meeting) ietvaros Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un Rīgas Domes nodibinājuma Live Riga dibinātais Uzņēmēju klubs „Rīgas Marka” rīkoja Latvijas autentisko produktu degustāciju, kuras laikā ārzemju viesiem tika piedāvāta iespēja degustēt pašmājās ražotās pārtikas produkciju.

26.novembrī viesnīcā Radisson Blu Latvia 400 ārvalstu un vairāk nekā 100 pašmāju uzņēmumu pārstāvji iepazinās ar augstas kvalitātes, ekoloģisko Latvijas ražotāju produkciju. Šajā Latvijas pārtikas ražotājiem svarīgajā pasākumā piedalījās: SIA Pure Chocolate, AS Latfood, AS Brīvais vilnis, SIA Piebalgas alus, AS Rīgas piena kombināts, SIA Ricberry, SIA Rēzeknes gaļas kombināts un SIA Lāči.

Ķīnas uzņēmēji jau izrādījuši interesi sadarbības veidošanā ar SIA Rēzeknes gaļas kombinātu.
TCTC filmēšanas grupa uzturēsies Latvijā 10 dienas. Uzņēmēju klubs Rīgas Marka ir sagatavojis Ķīnas žurnālistiem īpašu programmu, kas ļauj iepazīt Latvijas unikalitāti un vērtības – dabu un kultūrvēsturisko mantojumu, kultūras daudzveidību un tradīcijas, kas pastāv līdzās modernai uzņēmējdarbības videi un tehnoloģijām. Filmēšanas grupa apmeklēs Latvijas uzņēmumus, izglītības un kultūras iestādes, kā arī pašvaldības, lai uzzinātu vairāk par uzņēmējdarbības veiksmes stāstiem, sasniegumiem un investīciju potenciālu. Projektā piedalās: AS Latvijas Gāze, Biznesa augstskola Turība, Cēsu novada pašvaldība, Rīgas Brīvostas pārvalde, Latio, ZS Zemitāni, Minhauzena muzejs.

„Šis sadarbības projekts ir labs piemērs tam, kā, iepazīstinot ar Latvijas unikālajām vērtībām, veicināt Latvijas un Rīgas kā biznesa tūrisma galamērķa atpazīstamību plašajā Āzijas kontinentā, kas tālākā perspektīvā ir ļoti nozīmīgi sadarbības attīstībai ekonomikas jomā,” uzskata Normunds Štāls, uzņēmēju kluba Rīgas Marka valdes loceklis. Viņš arī norāda, ka „projekts ir aktualizējis vairākas problēmas – nepieciešamību vienkāršot vīzu iegūšanu un attīstīt tiešo avio satiksmi starp Latviju un Ķīnu. Šīs ir vitāli svarīgas problēmas Latvijas uzņēmējiem, kuras, izmantojot mūsu sadarbības partneru pieejamos resursus, uzņēmēju klubs uzņemas atrisināt.

Projekta izmaksas ir augstas, tāpēc sadarbības projekta ietvaros Ķīnas telekanāls ir apņēmies segt visas ar filmēšanu un pārraidīšanu saistītās izmaksas, savukārt uzņēmēju klubs Rīgas Marka kopā ar sadarbības partneriem (LIVE RIGA, SIA 1TRAVEL, SIA Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils/Versus Grey, LNT, Hotel Islande, restorāns Bibliotēka Nr.1 un biedrība Latvijas – Ķīnas biznesa padome) organizē filmēšanas grupas uzņemšanu, kā arī nodrošina visu nepieciešamo veiksmīgai projekta realizācijai.

The China Travel Channel (www.tctc.com.cn) ir TV kanāls Ķīnā, kas stāsta un rāda pasaules daudzveidību. Kanāls tiek translēts visā Ķīnas teritorijā. Tas ir lielākais un ietekmīgākais savas jomas TV kanāls Dienvidaustrumāzijā. TV kanāla vidējā auditorija sasniedz vairāk kā 500 miljonus skatītāju. The China Travel Channel idejiski atbalsta veselīgu dzīves stilu, saudzīgu attieksmi pret dabu un ekoloģiski tīras ražotnes, tieši tāpēc filmēšanas grupa filmēs raidījumu ciklu Latvijā.

Uzņēmēju klubā Rīgas Marka apvienojas veiksmīgākie ražotāji, eksportētāji un pakalpojumu sniedzēji, kuri izmanto savu kompetenci un zināšanas kopējai Latvijas eksporta kapacitātes stiprināšanai. Uzņēmēju klubs tiek veidots, kā platforma jaunu eksporta un ražošanas attīstības ideju veidošanai, kā arī vide konstruktīvām biznesa diskusijām un kooperācijai starp Latvijas prasmīgākajiem un veiksmīgākajiem uzņēmējiem.
Šopavasar AS Rīgas piena kombināts uzņēmumā uzstādīja aptuveni miljonu eiro vērtas ražošanas līnijas, kas ir vienas no modernākajām piena nozarē. Šīs līnijas tiek izmantotas, lai ražotu jaunos, nu jau popularitāti ieguvušos Mana Saime zīmola piena produktus.

Svarīga ražošanas procesa sastāvdaļa ir uzņēmuma Nordson karstās līmes stacijas. Tās tiek izmantotas, lai ik dienu iepakotu un salīmētu kartona kastēs jogurtu Mana Saime, pienu Lāsēns, sviestu un citus produktus.

Nordson ir ASV dibināta kompānija, kuras viens no galvenajiem darbības veidiem ir līmes staciju ražošana. Nordson ir pionieris šajā jomā, jo pirmais rūpnieciskajā ražošanā izstrādāja karstās līmes uzklāšanas tehnoloģiju.

Uzņēmumu Nordson Latvijā jau pusotru gadu pārstāv SIA Nordtech. Tās komercdirektors Andrejs Tkačenko stāsta, ka šī pusotra darbības gada laikā izdevies sakārtot sadarbību ar uzņēmumiem un iemantot autoritāti klientu vidū.

SIA Nordtech nodrošina pilnu līmēšanas staciju servisu - līmēšanas aprīkojuma profilaksi, remontu, regulēšanu, detaļu piegādi, kā arī jaunu projektu izstrādi. „Ražošanas iekārtas ir dārgas. Ekonomiskais ieguvums uzņēmumiem būs lielāks, izmantojot mūsu servisu, nekā cenšoties iekārtas salabot pašiem,” skaidro A.Tkačenko.

Uzņēmuma klienti ir Latvijas pārtikas ražošanas flagmaņi - Rīgas piena kombināts, Rīgas piensaimnieks, Rīgas dzirnavnieks, Latvijas balzams, Guta, Cido un Laima. Uzņēmuma klientu vidū ir arī Latvijas finieris. „Karstā līme pēdējā laikā tiek intensīvi izmantota dažādās ražošanas sfērās - sākot no vienkārša kartona iepakojuma aizlīmēšanas un beidzot ar pašuzlīmējošo etiķešu un parketa izgatavošanu. Izmantošanas iespējas ir ļoti plašas,” stāsta A.Tkačenko.

Uzņēmumam Latvijā ir aptuveni 50 klientu. Nordson līmēšanas staciju tirgus daļa pasaulē ir 78%. A.Tkačenko lēš, ka Latvijā tā sasniedz pat 85%.

Tā kā Latvijas tirgus izaugsmes iespējas ir ierobežotas, SIA Nordtech plāno paplašināties, izveidojot Nordson pārstāvniecības arī Armēnijā, Gruzijā un Azerbaidžānā.

Plašāku informāciju iespējams iegūt, apmeklējot uzņēmuma mājas lapu internetā: www.nordson.lv

No 14.-16. jūnijam Minskā, Baltkrievijā, norisinājās pirmais starptautiskais ģeogrāfiskā mārketinga un brendinga festivāls OPEN, kurā „Rīgas Marka” ierindojās otrajā vietā nominācijā „Projekts, notikums, kampaņa”.

Uzņēmēju kluba “Rīgas marka” koncepcija, sīvā konkurencē, tikai ar nedaudz punktiem piekāpās projektam no Krievijas – „Krievijas pasaku gredzens” (Fairytale ring of Russia) – starpreģionāls tūrisma projekts, kas sevī ietver tūrisma maršrutus pa krievu pasaku varoņu dzīvesvietām. Trešo vietu ieņēma arīdzan projekts no Krievijas – jauniešu nodarbinātības projekts „Zaļie diplomi” (The Green Diplomas). Šī projekta mērķis ir atlasīt un atbalstīt jaunos speciālistus, kas beiguši Altajas universitāti un kuriem ir iepriekšēja darba pieredze viņu nākotnes profesijā vai kuri nodarbojas ar zinātnisko darbu savā nozarē, kā arī radīt pozitīvu Altajas reģiona tēlu.

No Latvijas šajā projektā piedalījās arī pašmāju projekts „LIVE RIGA”, kurš tika nominēts kategorijā „Valsts/reģiona zīmols” un ieguva 1. vietu savā kategorijā, kā arī festivāla Grand Prix.

Festivālā OPEN varēja piedalīties jebkurš, kuru interesē pasākumi, ģeogrāfiskā mārketinga un zīmolu izstrādes tendences un virzieni: reklāmas aģentūras, dizaineri, mārketinga speciālisti, reklāmas produktu izstrādātāji, tūrisma nozares personāls, valsts pārvaldes institūcijas, masu mediji, individuālie uzņēmēji u.c.

Kopumā festivālam tika izvirzītas 16 nominācijas. Trijās kategorijās (projekts/kampaņa drukātajos medijos; radio projekts; foto) netika nominēts neviens darbs. Tāpat bija vairākas kategorijas, kurās netika nominēti pirmās vietas ieguvēji (Pilsētas/ciema/apdzīvotas vietas/muižas zīmols; reklāmas baneri; logotipi; saukļi).
riga mark world open award