Rīgas pilsētas pašvaldība un Uzņēmēju klubs „Rīgas Marka” Latvijas ražotājus ved uz Briseli jaunos eksporta tirgos

 • 7. maijā . 25. - 26.aprīlī Briselē, Molenbekā (Beļģija) norisināsies Rīga 2014 Dienas. Brisele izstādei – kontaktbiržai ir izvēlēta stratēģisku apsvērumu dēļ - Rīgas kā kultūras galvaspilsētas ražotājiem būs nepastarpināta iespēja savas preces atrādīt Molenbekas, kas ir Valonijas (Beļģijas dienvidu daļas) kultūras metropole 2014, iedzīvotājiem un potenciālajiem sadarbības partneriem – uzņēmējiem.

  Izstādes – kontaktbiržas Rīga 2014 Dienas ietvaros Rīgas pilsētas pašvaldība, Molenbekas mērija un Uzņēmēju klubs „Rīgas Marka” ielūdz pilsētas iedzīvotājus un viesus uz ielu svētkiem, kas 26.aprīlī no plkst.11:00 norisināsies pie Briseles 1832.gadā atklātā Brusseles Charleroi kanāla.

  Izstādes svētku programmā Taste Riga. Feel Riga - gan dažādu mūzikas žanru priekšnesumi un ielu performances, kā arī Latvijā ražoto pārtikas produktu un tautas daiļamatnieku izstrādājumu tirdziņš, kuru jau pieteikušies apmeklēt Briseles restorānu, veikalu tīklu pārstāvji, kā arī Eiropas Savienības institūciju un ārvalstu vēstniecību darbinieki, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji u.c. interesenti.

  Šāda veida pasākums Beļģijā tiek organizēts pirmo reizi, kas kalpo par pamatu organizātoru cerībām uz lielu interesi un unikālām Latvijas uzņēmēju iespējām reklamēt savu produkciju.

  No vairāk nekā 60 uzaicinātiem eksport-spējīgiem uzņēmumiem savas spējas ir apliecinājuši vieni no labākajiem katrs savas nozares pārstāvjiem: SIA “Cido grupa”, SIA “Simeks”, AS Gaļas pārstrādes uzņēmums "Nākotne", SIA “Sudrablīnis”, SIA “Ricberry”, SIA “Edvark”, SIA “Pure Chocolate”, SIA “Saldus pārtikas kombināts”, SIA “Meduspils”, SIA “Baltic Bakery”, SIA “Medījumu iepirkumi”, AS “Smiltenes piens”, SIA “Latvijas Piens” un daiļamatnieki - Aivars Kerliņš, Agnese Vaļiniece, Gundaga Vanaga - Jānberga.

  Uzņēmēju kluba ”Rīgas Marka” valdes loceklis Normunds Štāls: “Organizējot šo pasākumu kļuva absolūti skaidrs, ka situācija starp Latvijas pārtikas produktu ražotāju spēju un vēlmi piedāvāt savu produkciju vecās Eiropas tirgiem nebūt nav spīdoša! Ražotāji nesaredz reālas iespējas, kā ar saviem produktiem nokļūt “vecās” Eiropas veikalu plauktos - pieredze rāda, ka Eiropas valstu vietējo ražotāju protekcionisms un atbalsts, kā arī nevēlēšanās ielaist pēc kvalitātes rādītājiem konkurētspējīgu, tomēr lētāku produkciju, un tādējādi apdraudēt vietējo ražotāju preču noietu, strādā ļoti stabili un efektīvi.”  Rīgas pilsētas pašvaldība un Uzņēmēju klubs „Rīgas Marka” Latvijas ražotājus ved uz Briseli jaunos eksporta tirgos